Centrum Babylon
Centrum kongresowe - motywujące spotkania firmowe
Centrum Babylon
Lunapark - morze atrakcji dla dzieciaków
Centrum Babylon
Unikalny styl i komfort zakwaterowania
Centrum Babylon
Wodna rozrywka w antycznym świecie

Twój doradca

Gabriela Furtak
tel. 12-384-86-12
kom. 784-463-075
Infolinia czynna w godzinach:
9:00 - 17:00
gabriela

Dojazd do Centrum Babylon

Liberec leży w północnej części Czech, ok. 100 km na północ od Pragi.

CENTRUM BABYLON, a. s.
Nitranská 1
460 12 LIBEREC
CZECH REPUBLIC

Najdogodniejszy dojazd do Liberca prowadzi przez przejście graniczne w Jakuszycach. Od granicy podążamy na południowy-zachód drogą nr 10 (E 65), aż do miasteczka Tanvald – tu skręcamy w prawo i główną drogą nr 14 przez Jablonec nad Nisou docieramy do centrum Liberca.

Można też tu dotrzeć przekraczając granicę w Zawidowie – od granicy kierujemy się na południe drogą główną nr 13, która przez Frýdlant doprowadzi nas do centrum Liberca.

Przybliżone odległości do Liberca od przejść granicznych: z Jakuszyc – ok. 43 km, z Zawidowa – ok. 36 km

Współrzędne na mapie: 50°45‘32‘‘ N, 15°03‘08‘‘ E

Pozycja GPS: 50.7602451, 15.0526268

Winiety w Czechach

Choć do Centrum Babylon można dojechać bez konieczności jazdy czeskimi drogami płatnymi, to warto wiedzieć, że aby poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych należy zakupić winietę.

Ceny na 2018 rok (dla pojazdów do 3,5 T):

 • Winieta na 10 dni - 310 CZK (oznaczenie D) - 10-dniową, ważną od dnia zaznaczonego na winiecie przez 10 kolejnych dni kalendarzowych (jeśli zakupimy winietę 5 kwietnia będzie ona ważna do 14 kwietnia do godziny 23:59)
 • Winieta miesięczna - 440 CZK (oznaczenie M) - miesięczną, ważną od dnia zaznaczonego na winiecie do dnia o takim samym numerze w kolejnym miesiącu (jeśli zakupimy winietę 5 lutego będzie ona ważna do 5 marca). Jeśli kolejny miesiąc ma mniej dni, winieta ważna jest do końca tego miesiąca (jeśli winietę kupimy 31 stycznia, będzie ona ważna do 28 lutego)
 • Winieta roczna - 1 500 CZK (oznaczenie R) - roczną, ważną od dnia zakupu (najwcześniej od 1 grudnia roku poprzedzającego) do 31 stycznia kolejnego roku. Winietę roczną na 2018 możemy kupić więc już od 1 grudnia 2017 roku, będzie ona ważna do 31 stycznia 2019 roku.

Ważne informacje:

 • winietę należy zakupić przed wjazdem na płatną drogę
 • na obu częściach winiety należy wpisać nr rejestracyjny pojazdu (czytelnie, długopisem lub nieścieralnym atramentem)
 • większą część winiety należy nakleić na wewnętrznej stronie szyby przedniej, w prawym dolnym rogu - tak by była dobrze widoczna z zewnątrz i nie przeszkadzała w prowadzeniu pojazdu
 • drugą część należy zachować do kontroli
 • winieta, która nie została przyklejona do szyby lub nie posiada wpisanego numeru rejestracyjnego jest nieważna
 • za posiadanie na szybie więcej niż jednej (aktualnej) winiety grozi mandat
 • korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych bez aktualnej winiety jest karane mandatem

Mapę autostrad i dróg ekspresowych można pobrać po kliknięciu w baner poniżej:

Mapa do pobrania

Winietka Czechy

Przypominamy! Kierowcy wybierający się do Czech, powinni pamiętać o obowiązku posiadania opon zimowych! Od 1 listopada 2015 do 31 marca 2016 w Czechach obowiązuje używanie opon zimowych. Przepis dotyczy zarówno pojazdów silnikowych o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony, jak i pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.

Głębokość bieżnika w oponach zimowych musi wynosić co najmniej 4 mm dla pojazdów do 3,5 tony oraz co najmniej 6 mm dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Nowelizacja kodeksu o ruchu drogowym bierze wprawdzie pod uwagę warunki atmosferyczne, jeśli jednak na letnich oponach spowodujemy wypadek drogowy, który nie zdarzyłby się podczas jazdy na oponach zimowych, policja weźmie tę okoliczność pod uwagę.

Poniżej przedstawiamy trasy dojazdu w wybranych miast Polski:

 • Dojazd z Gdańska:

Najlepiej kierować się drogą nr 22 na Gorzów Wielkopolski, następnie trasą E65 na Zieloną Górę.

Z Zielonej Góry drogą nr 27 do przejścia granicznego z Niemcami w Podrosche, skąd drogą S127 dojeżdżamy do Rothenburg.

Następnie jedziemy drogą S 121 przez Horkę kierując się dalej na Kodersdorf. Z Kodersdorfu wyjeżdżamy na autostradę A4, którą dojeżdżamy do Polski i drogą nr 355 jedziemy w stronę przejścia granicznego w Zawidowie.

Wjeżdżamy do Czech kierując się na Frydlant  i drogą nr 13 do Liberca.

Łączna długość trasy z Gdańska do Liberca wynosi ok. 610 km.

 • Dojazd z Krakowa:

Trasa nr 1. Z Krakowa autostradą A4 kierujemy się na Wrocław. Za Wrocławiem zjeżdżamy z autostrady na drogę nr 5 w kierunku Jeleniej Góry.

Następnie mijamy kolejno: Jelenią Górę i Szklarską Porębę.

Przejeżdżamy przejście graniczne, drogą E65 dojeżdżamy do Jablonca nad Nisou, stamtąd drogą nr 14  kierujemy się już w stronę Liberca.

Łączna długość trasy z Krakowa do Liberca to ok 430 km.

Trasa nr 2. Z Krakowa autostradą A4 kierujemy się na Wrocław, dojeżdżamy aż do Zgorzelca. W Zgorzelcu skręcamy w prawo na drogę nr 94, potem kontynuujemy jazdę drogą nr 30. Na rondzie 2 zjazd na drogę nr 355 ( ok 15 km) i dalej drogą nr 13 w kierunku granicy polsko-czeskiej w Zawidowie. Wjeżdżamy do Czech kierując się na Frydlant  i drogą nr 13 do Liberca.

Łączna długość trasy z Krakowa do Liberca to ok 472 km, z tego 406 po autostradzie.

 • Dojazd z Poznania:

Z Poznania kierujemy się na Grodzisk Wielkopolski. Następnie jedziemy  do Wolsztyna i stamtąd drogą nr 315 oraz drogą nr 282 dojeżdżamy do Zielonej Góry.

Z Zielonej Góry jedziemy drogą nr 27 do przejścia granicznego z Niemcami w Podrosche, skąd drogą S127 dojeżdżamy do Rothenburg.

Następnie jedziemy drogą S 121 przez Horkę kierując się dalej na Kodersdorf. Z Kodersdorfu wyjeżdżamy na autostradę A4, którą dojeżdżamy do Polski i drogą nr 355 jedziemy w stronę przejścia granicznego w Zawidowie.

Wjeżdżamy do Czech kierując się na Frydlant  i drogą nr 13 do Liberca.

Łączna długość trasy z Poznania do Liberca wynosi ok. 300 km.

 • Dojazd z Warszawy:

Z Warszawy wyjeżdżamy  kierując się drogą E67 na Rawę Mazowiecką, następnie Tomaszów Mazowiecki  i Piotrków Trybunalski. Następnie cały czas jadąc drogą E67 mijamy Bełchatów i dojeżdżamy do Wielunia.

Z Wielunia wyjeżdżamy kierując się na  Wrocław ( w dalszym ciągu jedziemy drogą E67). Z Wrocławia jedziemy drogą E40 , następnie skręcamy na drogę nr 5 kierując się na Jelenią Gorę i dalej na Szklarską Porębę.

Mijamy przejście graniczne, drogą E65 dojeżdżamy do Jablonca nad Nisou, stamtąd drogą nr 14  kierujemy się już w stronę Liberca.

Łączna długość trasy z Warszawy do Liberca wynosi ok. 530 km.

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek